Zarządzanie nowoczesnym taborem


Motoryzacja /

Wszyscy przedsiębiorcy niedziałający w sektorze TSL perfekcyjnie zdają sobie sprawę jak bardzo dużym wyzwaniem jest administrowanie taborem samochodów. Warto dodać jednakże o tym, że dzisiaj możemy skorzystać z innowacyjnych i funkcjonalnych narzędzi, które znacząco ułatwiają a także usprawniają realizację obowiązków związanych z świadczeniem usług transportowych. Warto wspomnieć o tym, że administrowanie innowacyjnym taborem to korzystanie w głównej mierze z efektywnych skryptów informatycznych, które umożliwiają zarządzanie floty, ale także kontrolowanie czasem pracy kierowców.

Trzeba podkreślić, że taki zaawansowany system telematyczny dobrze sprawdzi się w przypadku firm transportowych, które dysponują w głównej mierze flotą aut ciężarowych. Warto pamiętać jednak o tym, że taki program może być stosowany także przez firmy dysponujące pojazdami dostawczymi osobowymi czy także pojazdami na przykład takimi jak cysterny.
Realizacja zadań transportowych – z jakich rozwiązań korzystać?
Dla firm transportowych priorytetem jest przede wszystkim terminowe dostarczanie przewożonych towarów czy też produktów do odbiorców. Warto dodać zatem o tym, że warto skorzystać z narzędzi takich jak DBK administrowanie flotą, które umożliwiają w głównej mierze śledzenie jednostki aut transportowych na mapie. Warto zdawać sobie sprawę też o tym, że jest to system, który pozwala bezpośredniego kontaktu z kierowcą za pomocą komunikatora. Ponadto, taki system to także automatyczne pobieranie danych z karty kierowców a także z tachografu. Program telematyczny do zarządzania taborem to również funkcja stałego a także automatycznego monitorowania stanu technicznego pojazdu. Co za tym idzie, właściciel firmy otrzymuje w czasie prawdziwym powiadomienia dotyczące stanu pojazdu związane np z pracą poszczególnych elementów przykładowo takich jak silnik. Pamiętajmy też o tym, że DBK administrowanie flotą to program telematyczny, który daje nam możliwość skorzystania z funkcji polegającej na automatycznym przekazywaniu powiadomień o usterce pojazdu do autoryzowanego punktu serwisowego znajdującego się w pobliżu. Dzięki temu naprawa takiego auta może przebiec szybko, a to także będzie wiązało się z zredukowaniem ryzyka opóźnienia w zakresie dostawy towaru do odbiorcy.

Więcej informacji: zarządzanie nowoczesnym taborem.