Auto złom


Motoryzacja /

Jeżeli już pilnie potrzebujemy gotówki, a mamy na sprzedaż na przykład stary samochód, to możemy skorzystać z coraz popularniejsze o rozwiązania, jakim jest skup pojazdów w Katowicach. Odkupywane są zarówno samochody osobowe, jak również dostawcze, ciężarowe. Prócz tego nieważny jest stan techniczny pojazdu, Istotne jest to, ażeby jego wartość przekraczała tak zwaną wartość złomową.

Jeżeli już więc potrzebujemy gotówki, a mamy samochód, którego nie potrzebujemy i nie używamy, to możemy skontaktować się ze skupem aut, a wówczas pojawi się u nas pracownik w celu dokonania oględzin i wyceny pojazdu.
Czy opłaca się sprzedać samochód do skupu?
Oczywiście właściciele starszych aut mogą również wystawiać ogłoszenie w internecie. Istnieje wiele portali motoryzacyjnych, na których można ogłaszać różne pojazdy. Warto pamiętać natomiast o tym, że starszy samochody, a w szczególności samochody w złym stanie technicznym, nie cieszą się zbyt dużą popularnością, dlatego wystawiając ogłoszenie w internecie powinno się być przygotowanym na bardzo długie oczekiwanie. Jeżeli zatem zależy nam na tym, ażeby starego samochodu pozbyć się jak najszybciej, to warto korzystać z alternatywnego rozwiązania, jakim jest skup aut Katowice. Jest to wygodne rozwiązanie, ponieważ jeśli zgłosimy się do takiego skupu, to wtedy pracownik w umówionym terminie pojawi się u nas. Po oględzinach pojazdu zaproponuje cenę, a jeżeli już będzie ona dla nas satysfakcjonująca, to podpiszemy umowę i otrzymamy gotówkę do ręki na miejscu. Jak się więc okazuje, transakcja przebiegła przy minimalne formalności. Warto zdawać sobie sprawę też o tym, że skup aut sam organizuje transport zakupionego auta. Odbywa się za pomocą lawety, dlatego nie musimy się przejmować o to, jak dostarczyć samochód do punktu stacjonarnego. O ile zatem jesteśmy właścicielami starego samochodu, którego wartość jest bardzo niska, to możemy skorzystać z innej opcji, a mianowicie takiej jak złomowanie aut w Katowicach. Samochody oraz inne pojazdy złomowane są w stacjach demontażu samochodów. Warto pamiętać o tym, żeby korzystać z legalnie działających stacji, ponieważ tylko one mają prawo wystawiać dokumenty, które umożliwiają wyrejestrowanie pojazdu w urzędzie. Jest to niezbędne do tego, by nie płacić za samochód składki OC.

Źródło: skup pojazdów Katowice