Substancje medyczne, które łagodzą ból


Medycyna i uroda /

Bóle stawów a także mięśni mogą być wywołane przez różne czynniki. Wbrew powszechnej opinii nie dotyczą jedynie osób w podeszłym wieku. Częstą przyczyną przewlekłych dolegliwości bólowych są urazy, spowodowane na przykład upadkiem albo stłuczeniem kończyny.

Takie urazy dotyczą w głównej mierze sportowców. Warto wspomnieć, że dolegliwości bólowe, które trwają wiele tygodni wymagają konsultacji z lekarzem, ponieważ mogą stanowić objaw niebagatelnych chorób, takich jak zwyrodnienie stawów albo reumatoidalne zapalenie stawów.
Jak leczyć dolegliwości bólowe mięśni a także stawów?
Sposobów zwalczania bólu istnieje wiele, jednakże nie wszystkie zdają egzamin w sytuacji dolegliwości bólowych związanych ze stawami oraz mięśniami. Innym ważnym aspektem jest to, że oczywiście nie każdy może przyjmować leki przeciwbólowe w postaci tabletek, w głównej mierze z powodu silnych reakcji układu pokarmowego. Zwłaszcza u pacjentów, którzy nie mogę przyjmować leków w postaci kapsułek wykorzystanych do aplikacji doustnej, wskazane jest, aby stosować naturalne plastry przeciwbólowe. Na rynku dostępne są plastry rozgrzewające oraz chłodzące miejsce urazu. Wybór wariantu uzależniony jest od rodzaju urazu oraz dolegliwości. Należy tutaj zaznaczyć, że ból stawów może posiadać charakter zapalny oraz niezapalny. W przypadku stanu zapalnego stawu dochodzi do powstania wyraźniej opuchlizny a także zaczerwienienia miejsca objętego dolegliwościami bólowymi. Plastry przeciwbólowe wskazane są do leczenia bólu stawów, niemniej jednak też mięśni i powięzi. Częstym składnikiem plastrów rozgrzewających jest kapsaicyna. Plastry chłodzące zawierają natomiast substancje takie jak: olejek miętowy, mentol lub kamfora. W plastrach łagodzących dolegliwości bólowe znajdują się także substancje o działaniu przeciwzapalnym takie jak salicylany czy ketonal. Są przeznaczone do stosowania miejscowego i mogą być używane nawet do kilku dni. Jeśli więc dolega mam przewlekły ból stawu barkowego, warto zastosować plaster przeciwbólowy, który szybko i z ogromnym skutkiem przyniesie nam ulgę. Warto być świadomym, aby wybierając produkty lecznicze, zawsze kierować się jakością. Jedynie środki lecznicze produkowane z naturalnych surowców pochodzących z certyfikowanych upraw gwarantują bezpieczeństwo stosowania oraz skuteczność.
Źródło: zwyrodnienie stawów.