Gdzie kupić sprzęt dla osób chorych i niepełnosprawnych?


Medycyna i uroda /

W sklepach oferujących zarówno sprzęt rehabilitacyjny jak także medyczny znajdziemy w głównej mierze takie praktyczne i uniwersalne rozwiązania jak schodołazy towarowe gąsienicowe. Warto pamiętać o tym, że schodołazy dostępne są w różnorakich wariantach oraz modelach, a zatem są to zarówno wersje kroczące, jak również gąsienicowe, które mogą być podłączone właściwie do w zasadzie każdego modelu wózka inwalidzkiego czy też spacerowego. Przede wszystkim schodołazy to rozwiązanie, które daje możliwość pokonywanie barier architektonicznych, a zatem w głównej mierze takich jak schody.

Warto zdawać sobie sprawę o tym, że decydując się na odpowiedni model musimy zwrócić uwagę w głównej mierze na szerokość, funkcjonalność jak również komponenty wykorzystane do stworzenia. Z pewnością takie schodołazy zwiększają zakres sposobności przemieszczania się osób z niepełnosprawnością, a to również podnosi jakość ich normalnego funkcjonowania.
Sprzęt dla osób niepełnosprawnych – co możemy wybrać?
Na szczęście aktualnie mamy bogaty wybór rozwiązań sprzętu czy też urządzeń, które ułatwiają funkcjonowanie osobom starszym przewlekle chorym czy także niepełnosprawnym. Warto tutaj wymienić w głównej mierze elektryczne wózki pokojowe, które dostępne są w różnorakich wariantach. Warto być świadomym o tym, że wózki elektryczne to przede wszystkim wysoki komfort pacjenta. Takie wózki wyposażone są w akumulatory ładowane elektrycznie, dzięki czemu osoba niepełnosprawna może swobodnie przemieszczać się po swoim mieszkaniu, niemniej jednak również na zewnątrz w terenie. Dodatkowo, takie wózki to również szeregu udogodnień, a zatem możliwość między innymi wybrania stosownej pozycji siedziska, ale również wyposażenie w podłokietniki podnóżki czy także zagłówek. Warto pamiętać także o tym, że w ofercie sprzętu medycznego oraz rehabilitacyjnego możemy wybrać rozwiązania takie jak krzesła schodowe krzywoliniowe. Warto być świadomym o tym, że krzesła schodowe stanowią alternatywę dla wind schodowych. Przede wszystkim takie krzesła schodowe mogą być montowane zarówno w przypadku schodów łatwych jak również krzywych, a przy tym koszt inwestycji jest znacznie niższy niż w sytuacji wind schodowych. Co więcej, sam montaż też zajmuje mniej czasu, ponieważ nie wymaga ingerencji w konstrukcję schodów.

Zobacz również: wózki toaletowe z odchylanym oparciem.