Odzież i środki czyszczące pomieszczeń czystych


Inne /

Pomieszczenia stref czystych tak zwane cleanroom powinny charakteryzować się określonymi cechami oraz właściwościami. Powinno się pamiętać o tym, że są to szczególne pomieszczenia, których parametry podlegają nadzorowi oraz kontroli między innymi w zakresie parametrów środowiskowych, takich jak temperatura wilgotność, ale także ciśnienie. Bardzo ważnym elementem pomieszczenia typu Cleanroom jest również zachowanie czystości mikrobiologicznej zarówno różnych podłoży oraz powierzchni, jak zamierzasz powietrza.

Dlatego też odzież do Cleanroom powinna pochodzić tylko ze przetestowanego źródła i wyeksponować się określonymi właściwościami, które pozwalają na zachowanie bezpieczeństwa, jak też restrykcyjnych zasad obowiązujących w strefach czystych.
Pomieszczenia czyste w jaki sposób o nie zadbać?
Przede wszystkim trzeba podkreślić, że są to pewnego rodzaju laboratoria, gdzie wytwarzane są określone typy produktów, a zatem np produkty lecznicze, czy też urządzenie elektroniczne. Przy takiej produkcji niezbędne jest zapewnienie adekwatnej bezpiecznej przestrzeni, która będzie kontrolowana pod kątem parametrów. Warto być świadomym o tym, że taka kontrola odbywa się w sposób ciągły. Niezbędne jest więc zadbanie o zachowanie odpowiednich norm powietrza, powierzchni roboczych, a co za tym idzie pracownicy są zobowiązani w głównej mierze do stosowania adekwatnej odzieży. Warto być świadomym o tym, że odzież do pomieszczeń czystych dostępna jest w różnorakich wariantach, a więc są to między innymi fartuchy w wersji z kapturem a także bez kapturów, kombinezony dostępne w różnorakich rozmiarach, maseczki ochronne, ale również rękawiczki. Warto dodać o tym, że taka odzież stosowana w laboratoriach musi być antystatyczna, czyli dostosowana do pracy, w której konieczny jest niwelowanie ładunków antystatycznych. W ofercie producenta odzieży czy także akcesoriów artykułów do czyszczenia wnętrz czystych znajdziemy również produkty takie jak woreczki do cleanroom. Jeżeli więc potrzebujemy profesjonalnej odzieży laboratoryjnej, na przykład taki jak kombinezony jednorazowe, czy też fartuchy, z całkowitą czyli stu procentową pewnością warto zaznajomić się z ofertą firmy, która oferuje kompleksowe usługi w zakresie wyposażenia a także czyszczenia pomieszczeń czystych.

Polecam: odzież do pomieszczeń czystych.