Najlepsze sadzonki borówki amerykańskiej


Inne /

W ciągu ostatnich kilku lat borówka amerykańska stała się jednym z najbardziej ulubionych owoców Mieszkańców polski. Wielu z nas jest gotowych zapłacić od dwudziestu do dosłownie czterdziestu pln za kilogram, aby móc chociaż troszkę zjeść tych smacznych owoców. Najniższe ceny możemy oczywiście wyszukać latem, natomiast nigdy nie schodzą one poniżej dwudziestu zł za kilogram.

Ceny na skupie są bez wątpienia niższe, niemniej jednak nadal bardzo wysokie. O ile zatem zastanawialiście się nad wprowadzeniem nowych krzaczków do waszego sadu, to warto zainwestować w borówkę amerykańską. Już po kilku latach wasze sadzonki dadzą wam niesamowicie wysokie przychody finansowe. Na pewno wówczas będziecie zadowoleni, że wybraliście właśnie sadzonki borówki amerykańskiej.
Borówka amerykańska jest niesamowicie delikatnym owocem i wymaga adekwatnej, specjalistycznej pielęgnacji. Przede wszystkim warto w tej samej chwili postawić na najwyższej jakości sadzonki pochodzące z renomowanej szkółki. Tylko wtedy będziecie mogli liczyć na zdecydowanie najlepsze krzaki, które już po kilku latach dadzą wam przepyszne owoce. Sadzonki borówki amerykańskiej cena jest różna w współzależności od szkółki oraz dodatkowo wybranej odmiany. Warto więc najpierw dowiedzieć się, które odmiany zdecydowanie najlepiej przyjmą się w Polsce. Powinniście też zwrócić uwagę na warunki uprawy poszczególnej odmiany borówki amerykańskiej. Każda z nich daje nie tylko inne owoce, ale także posiada zupełnie inne wymagania. Warto więc kupić sadzonki, które najlepiej przyjmą się na waszej ziemi , a oprócz tego są w miarę odporne na mróz. Polskie warunki klimatyczne niestety potrafią nieźle zaskoczyć zarówno zimą, jak i wiosną. Im bardziej odporną na zimno sadzonkę zakupicie, tym większa szansa na udane plony już za kilka lat. Sadzonki te mogą bez problemu przyjąć się w Polsce, ale na nieszczęście wymagają stosownej pielęgnacji oraz dodatkowo ochrony. Warto natomiast poświęcić odpowiednią ilość czasu i energii dla tych wspaniałych krzewów, gdyż w późniejszym czasie dadzą wam one niesamowicie wysokie przychody finansowe.
Warto zobaczyć: odmiany borówki amerykańskiej.