Maszyny do pakowania


Inne /

Pakowanie spożywki

Gastronomia to ogólnie rozumiane przetwórstwo owocowo-warzywne, przetwórstwo mięsne rybne, cukiernictwo i piekarstwo. Te dziedziny wymagają odpowiednich maszyn i nie mogą być to maszyny przypadkowe, bo po pierwsze muszą być to maszyny, które ułatwią pracę i pozwolą na osiągnięcie odpowiedniego rezultatu tej pracy, a po drugie będą bezpieczne dla ludzi , a oprócz tego dla produktów, które przetwarzają. Dlatego takie produkty muszą przejść specjalistyczne testy.

Zawijarka do czekoladek musi być bezpieczna i to nie tylko dla pakowanych czekoladek, ale też dla ludzi, którzy przy takich zawijarka pracują.
Niejednokrotnie przecież miały miejsce wypadki, gdzie sprzęt nie był przystosowany do standardów, jakie są wymagane na danym miejscu pracy lub przy danym produkcie. Stąd też miksery piekarnicze muszą posiadać odpowiednie obudowy i możliwość awaryjnego wyłączenia na wypadek, gdyby ich praca w danym momencie stwarzała zagrożenie dla człowieka. Wagi kontrolne powinny być jednak bardzo precyzyjnie ustawione i zrealizowane z bezpiecznych materiałów, aby nie miały wpływu na materiał, który ważą. Dotyczy to tak rzeczywiście każdego typu sprzętu, bo w gastronomii panują bardzo rygorystyczne zasady dotyczące maszyn i urządzeń, które mogą być stosowane w produkcji i obróbce oraz dodatkowo w pakowaniu. Np serwis maszyn spożywczych co jakiś czas musi przyjeżdżać do dokładnie sprecyzowanej maszyny i sprawdzać, czy działa ona właściwie. Zużyte części trzeba na bieżąco wymieniać, żeby nie były przyczyną poważniejsze a pani i nie doprowadziły tym samym do powstania jakiegoś zagrożenia na danym miejscu pracy. Brak serwisu mógłby się objawić takim właśnie zagrożeniem. Dlatego też należy o tym bezwzględnie pamiętać. Maszyny powinny być serwisowane zgodnie z dziennikiem serwisowania, czyli przykładowo co rok lub co 2 lata. Są przypadki w których niezbędne jest serwisowanie danych maszyn dosłownie co pół roku. Wszystko uzależniony jest od stopnia wyeksploatowania takiej maszyny, a ten, jak wiadomo, może być w rzeczywistości bardzo różny, w zależności od tego, jak w wielu sytuacjach ta maszyna funkcjonuje.
Sprawdź tutaj: Zawijarki do czekoladek.