Czyszczenie suchym lodem


Inne /

Nie ulega wątpliwości, że utrzymanie dobrego poziomu higieny w miejscu pracy jest kluczowe między innymi dla realizacji przepisów bhp, ale także dla norm pracy wewnątrz firmy. Warto dodać o tym, że na rynku działają firmy, które specjalizują się w profesjonalnych usługach dezynfekcyjnych, jak także związanych z czyszczeniem maszyn produkcyjnych. Na szczególną uwagę zasługuje czyszczenie suchym lodem, co jest metodą nowoczesną, jak też ekologiczną, która wyróżnia się również wysoką skutecznością.

O ile więc potrzebujemy fachowej metody, która zapewni czystość hal produkcyjnych czy magazynowych, warto wziąć pod uwagę mycie za pomocą suchego lodu.
Mycie suchym lodem – co należy mieć świadomość tego?
Na samym początku powinno się wyjaśnić, że czyszczenie suchym lodem jest metodą, która charakteryzuje się wysokim poziomem bezpieczeństwa. Jest to też metoda, która jest w pełni bezinwazyjna, co wiąże się z konkretnymi korzyściami dla zakładów produkcyjnych czy hal magazynowych. W praktyce znaczy to, że nie powinniśmy demontować żadnych linii produkcyjnych, aby szczegółowo wyczyścić a także zdezynfekować maszyny a także podzespoły różnych urządzeń. Warto dodać też o tym, że jest to forma w pełni bezpieczna dla urządzeń a także maszyn, która nie sprawia uszkodzenia czyszczonych powierzchni. Równocześnie mycie suchym lodem wyróżnia się wysoką skutecznością, ponieważ cząsteczki takiego suchego lodu rozpędzone są do bardzo dużych prędkości, co sprawia oderwanie wręcz silnie przylegających do powierzchni maszyn cząsteczek brudu. Co więcej, czyszczenie suchym lodem nie wymaga dodawania żadnych detergentów czy dodatkowych środków chemicznych, czyli jest to forma bezpieczna i ekologiczna. Nie powinno wziąć budzić zaskoczenia, że coraz więcej przedsiębiorców decyduje się właśnie na tę skuteczną oraz bezpieczną metodę, która daje możliwość zachować dobry poziom czystości i higieny w miejscu pracy, przykładowo na hali produkcyjnej czy również magazynowej. Warto pamiętać też o tym, że suchy lód może być używany do czyszczenia urządzeń elektrycznych, gdyż nie przewodzi prądu.

Sprawdź tutaj: czyszczenie suchym lodem.