Artystyczne malowanie murala


Inne /

W dzisiejszych czasach nikt już nie uznaje sztuki ulicznej jako akt wandalizmu, za który artystów powinno się posyłać do więzienia. Sztuka uliczna cieszy się aktualnie coraz większą popularnością w dużych, polskich miastach. Decydując się na się do Berlina, Londynu, czy Nowego Jorku warto zwrócić uwagę na przygotowywane specjalne wycieczki objazdowe po najsłynniejszych muralach znajdujących się w danym mieście.

Na nieszczęście murale wciąż są dość mało znaną sztuką i warto byłoby to zmodyfikować. Jest to wszakże doskonały sposób na nadanie drugiego życia dla starego bloku lub muru. O ile więc chcielibyście posiadać swój drobny wkład w sztukę uliczną oraz w upiększanie własnego miasta, to warto zainwestować własne środki finansowe w malowanie murali. Aktualnie w dużych polskich miastach możecie znaleźć wielu wspaniałych artystów, którzy wykonają dla was na prawdę ładny mural w zgodzie z przedstawionymi wytycznymi.
Malowanie muralu z całą pewnością jest prawdziwą sztuką wymagającą od kilkunastu do kilkudziesięciu dni intensywnej pracy artysty. O ile interesuje was konkretny wygląd waszego murala, to warto przygotować dokładny projekt dla artysty. Na pewno popróbuje on w mniej więcej dziewięćdziesięciu procentach odwzorować waszą wizję. Pozostałe dziesięć procent warto zostawić dla artysty, by mógł się wykazać własną inwencją twórczą. Właściwie każdy artysta posiada swój własny styl malowania murali a także jego znaki rozpoznawcze. Dodane przez artystę elementy na pewno nie zepsują całej koncepcji muralu, a będą doskonałym jego urozmaiceniem. Warto więc obdarzyć artystę odrobiną zaufania i pozwolić mu na zrealizowanie kilku dodatkowych elementów na zamówionym dla was murale. Jeżeli już jednak nie jesteście wstanie całkowicie zaufać dla artysty, to warto poprosić go o przygotowanie projektu muralu z naniesionymi autorskimi detalami. W ten sposób będziecie mogli zobaczyć, jak artysta ze starannością widzi wasz mural oraz jakie dodatkowe elementy chciałby na nim umieścić. Jeżeli już naniesione elementy nie przypadną wam do gustu, to zostaną zaproponowane inne autorskie dodatki.
Zobacz więcej: malowanie muralu.