Sprawy frankowe – kancelaria


Finanse i bankowość /

Powinniśmy zdawać sobie sprawę, że jeżeli borykamy się z rozterkami natury prawnej, to w każdym momencie możemy korzystać z fachowej pomocy prawnej, jakiej udzielają kancelarie adwokackie. Dotyczy to różnorakich dziedzin prawa, a zatem między innymi prawa rodzinnego, jak też prawa gospodarczego czy prawa pracy. Jeśli więc interesuje nas zagadnienie tj. pomoc frankowiczom, musimy korzystać z usług kancelarii adwokackiej, która specjalizuje się w umowach frankowych.

Powinniśmy sobie zdawać sprawę, że umowy frankowe bardzo często obciążone są tak zwanymi wadami prawnymi, które stanowią bazę do unieważnienia kredytu frankowego albo również od jego odfrankowienia.
Kredyt we frankach – gdzie poszukiwać pomocy?
Powinniśmy sobie zdawać sprawę, że w ostatnich latach bardzo często zapadają wyroki sądowe na korzyść kredytobiorców, którzy zaciągnęli zadłużenie w instytucjach bankowych we franku szwajcarskim. Adwokaci prowadzący takie sprawy, coraz częściej odwołują się do wyroku trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej. Banki widząc rozwój sytuacji coraz częściej wychodzą z inicjatywą ugody z kredytobiorcą, warto mieć na uwadze natomiast o tym, że zaproponowane przez bank warunki wcale nie muszą być dla nas opłacalne, tak jak nie był dla nas korzystny kredyt we frankach. Warto więc korzystać z rozwiązania, jakim jest kredyt frankowy prawnik, który będzie nas reprezentował w sporze z bankiem, jak również będzie występował w naszym imieniu przed sądem reprezentując nasze interesy. Jeżeli sprawia trafia przed sąd, to wówczas prawdopodobne są dwa różnorodne rozstrzygnięcia, a mianowicie unieważnienie całego kredytu, jak również jego odfrankowienie. Wynik takiej rozprawy zależy od kilku czynników, głównie fundamentem do unieważnienia kredytu frankowego jest występowanie w umowie tak zwanych klauzul niedozwolonych. Był to przejaw nieuczciwych praktyk prowadzonych przez różnorakie banki, dlatego tak wiele kredytów frankowych jest teraz unieważniona. Innym rozwiązaniem jest odfrankowienie kredytu. Jeżeli już zatem mamy kłopoty z kredytem frankowym i ciągle wzrastającym saldem zadłużenia, warto korzystać z fachowej pomocy prawnika, który przeprowadzi nas przez właściwie każdy odcinek postępowania, reprezentując nasze interesy.

Polecamy: kredyt frankowy Lubin.