Nowoczesne urządzenia fiskalne


Finanse i bankowość /

Wprowadzone przepisy nakładają obowiązek stosowania rejestratorów dystrybucji na przedsiębiorców, którzy oferują swoje usługi, jak również towary klientom, którzy nie mają zarejestrowanej działalności gospodarczej. Ten przepis tyczy się także rolników ryczałtowych. Trzeba pamiętać o tym, że producenci oferują coraz to nowsze rozwiązania, które wychodzą naprzeciw oczekiwaniom klientów, a więc np innowacyjne urządzenie tj. posnet pospay.

Jest to wielofunkcyjne urządzenie fiskalne, które pracuje w trybie on-line a także jest mobilne, dlatego tak bardzo chętnie wybierane jest przez innowacyjnych przedsiębiorców, którzy stawiają na użyteczność a także innowacyjność.
Urządzenia fiskalne z funkcją terminalu – dlaczego warto wybrać?
Przede wszystkim powinno się zacząć od tego, że w zgodzie ze zmianami ustawy dotyczącej podatku VAT od 2020 roku cały czas przybywa liczba branż, których przedstawiciele mają obowiązek stosować urządzenia fiskalne pracujące w trybie online, a zatem mające dzięki internetowi połączenie z centralnym repozytorium kas. Jest to część polityki uszczelnienia podatków. Co za tym idzie, przedsiębiorcy coraz częściej kupują urządzenia fiskalne pracujące w trybie on-line. Pamiętajmy jednakże o tym, że dzięki dynamicznemu rozwojowi technologii możemy dzisiaj zakupić urządzenia, które nie tylko i wyłącznie pracują w trybie on-line, niemniej jednak łączą w sobie też dodatkowe funkcje. Odpowiednim przykładem takiego urządzenia jest terminal płatniczy kasa fiskalna. Jest to urządzenie fiskalne, które łączy w sobie funkcję trzech różnych urządzeń, a mianowicie kasy fiskalnej, terminalu płatniczego a także drukarki fiskalnej. Funkcje kasy fiskalnej pełni dzięki wbudowanemu modułowi sprzedażowemu. Taki moduł działa jak kasa fiskalna, a więc daje nam sposobność wystawienia paragonu, jak również dodania towaru, a wygenerowany paragon możemy klientowi przesłać np mailem. Jednak możemy także taki paragon wydrukować, ponieważ urządzenie pełni także funkcje drukarki fiskalnej, która może drukować z aplikacji zewnętrznych. Przy tym, kasa fiskalna online z terminalem to także obsługiwanie płatności bezgotówkowych, a więc płatności wykonywanych za pomocą różnych rodzajów kart płatniczych a także za pomocą telefonu.

Sprawdź również informacje na stronie: terminal płatniczy kasa fiskalna.