Uszczelnianie rur kanalizacyjnych


Dom i ogród /

Uszkodzenia przewodów kanalizacyjnych zdarzają się dość na prawdę bardzo często. Mogą być spowodowane uszkodzeniami mechanicznymi lub po prostu zużyciem materiału. Po kilkudziesięciu latach materiał traci własne właściwości mechaniczne i dochodzi do powstawania pęknięć, przez które wydostaje się na zewnętrz zawartość rur.

Wiele osób obawia się, że naprawa sytemu kanalizacji wiąże się z dodatkowymi kosztami. Można natomiast tego uniknąć, ponieważ bezinwazyjna naprawa rur kanalizacji nie wymaga skuwania posadzki. Jest to możliwe dzięki zastosowaniu techniki natrysku polimerycznego. Ta metoda jest używana przede wszystkim w sytuacji pojawienia się nieszczelności w rurach kanalizacyjnych. By jednakże zastosować tę technikę, przewód musi być odpowiednio przygotowany. Głównie z dokładnością oczyszczony za pomocą zdzieraków i łańcuchów, a następnie opłukany. Takie zabiegi są konieczne, aby nakładana powłoka żywiczna, która uszczelnia rurę, spełniała swoją rolę przez długie lata. Co ciekawe, cały proces nakładania żywicy jest monitorowany, a zatem wszelkie nieprawidłowości są wykrywane natychmiast. Niewątpliwą dobrą cechą tej techniki jest szybka naprawa kanalizacji bez konieczności wykopów i kucia posadzek. Przy tym, do przeprowadzania takich prac nie są potrzebne żadne pozwolenia urzędowe, co przyspiesza cały proces naprawy.
Renowacja rurociągów kanalizacyjnych
Wraz z upływem czasu materiał rur ulega osłabieniu i mogą pojawiać się miejscowe uszkodzenia, przez które następuje wyciek nieczystości. Istnieje jednakże sposób, ażeby uniknąć takich kłopotliwych sytuacji. Rozwiązaniem jest renowacja kanalizacji, dzięki której przewody zostają uszczelnione i nie dochodzi do wycieków. Technika renowacji oparta jest na wykorzystaniu żywicy epoksydowej, którą powlekane są rury kanalizacji. W ten sposób są wzmacniane, co wydłuża ich żywotność. Nakładanie żywicy odbywa się metodą szczotkową, co daje możliwość na równomierne rozprowadzenie substancji uszczelniającej. Taka warstwa ochronna zabezpiecza przewód przed korozją, ścieraniem mechanicznym oraz wilgocią. Co istotne, takich warstw uszczelniających można nanieść kilka dla trwalszego efektu. Jest to bez wątpienia dobre rozwiązanie, które daje możliwość uniknąć bardzo poważnych awarii kanalizacji i dużych kosztów związanych z naprawą.
Polecamy: naprawy rur od wewnątrz.