Szambo betonowe i zbiornik na deszczówkę – korzyści


Dom i ogród /

W przypadku zabudowań, które nie mają możliwości odprowadzania ścieków do sieci zbiorczej niezbędne jest wprowadzenie rozwiązania takiego jak szambo. Pamiętajmy jednakże o tym, że powinno być to szambo charakteryzujące się głównie odpowiednimi parametrami związanymi ze szczelnością, tak aby ścieki nie przedostawały się zarówno do wód gruntowych jak też do gleby skażając je. Dlatego też warto wybrać rozwiązanie takie jak szambo betonowe 10m3.

Warto być świadomym o tym, że takie szamba realizowane są z wysokiej jakości materiału, a więc betonu, który spełnia rygorystyczne normy powiązane z bezpieczeństwem szczelnością a także jakością. Dzięki temu takie szamba spełniają oczekiwania dosłownie najbardziej wymagających klientów, a dodatkowo będą nam służyły przez bardzo długi czas nie wymagając żadnych napraw czy także prac związanych z konserwacją.
Oferta szamb betonowych – Co warto wiedzieć?
Zdecydowanie jeżeli zdecydowaliśmy się już na szambo realizowane z betonu, to warto postawić na doświadczonego producenta, który oferuje swoim klientom między innymi szamba dostępne o różnych pojemnościach, a zatem przykładowo szambo betonowe 12m3. Trzeba tutaj zaznaczyć, że co więcej możemy wybrać typ szamba, a więc przykładowo szambo jednokomorowe albo również dwukomorowe. O ile chodzi o szambo jednokomorowe to składa się ono z jednej komory, włazu betonowego a także płyty. Warto pamiętać o tym, że mamy możliwość wyboru na przykład dobrego typu płyty najazdowej. Dużym zainteresowaniem klientów cieszą się też szamba betonowe dwukomorowe, które oddzielone są specjalną przegrodą, która daje możliwość na oddzielenie ścieków grubych od ścieków płynnych. Dzięki zastosowaniu bakterii ścieki płynne pozbawione są toksycznych czy również niebezpiecznych substancji dlatego mogą być odprowadzone do gruntu. Warto być świadomym także o tym, że producent szamb betonowych rozszerzył swoją ofertę o inne zbiorniki betonowe, a więc np betonowy zbiornik na deszczówkę wyróżniający się głównie odpornością na uszkodzenia mechaniczne jak też zgniatanie.

Sprawdź tutaj: szambo betonowe 12m3 płock.