Gdzie można układać trawnik w rolce?


Dom i ogród /

Pięknie wyglądający trawnik to wizytówka ogrodu, niemniej jednak także skweru miejskiego czy także boiska sportowego. Niestety założenie trawnika od podstaw, czyli metodą tradycyjną, zajmuje sporo czasu i wymaga wiele wysiłku. Nie powinno zatem budzić zaskoczenia, że coraz więcej osób prywatnych, ale także firm korzysta z alternatywnych rozwiązań, takich jak trawnik rolowany.

Takie trawniki odznaczają się świetnymi właściwościami użytkowymi, co więcej powstają ze specjalnych mieszanek nasion, dzięki czemu są odporne na choroby, niemniej jednak także na niekorzystne warunki klimatyczne a także ekstremalne warunki pogodowe. Dlatego też trawniki rolowane sprawdzają się zarówno w miejscach intensywnie eksploatowanych, jak również w ogrodach czy na działkach.
Zalety stosowania trawników wzorowanych – co powinno się wiedzieć?
Nie ulega wątpliwości, że trawa z rolki to rozwiązanie innowacyjne, praktyczne, jak także przyjazne środowisku. Wszyscy powinniśmy zdawać sobie sprawę, że rośliny mają nie tylko zdolność produkowania niezbędnego do życia tlenu, niemniej jednak również mają zdolność do wyłapywania niebezpiecznych a także szkodliwych substancji z powietrza atmosferycznego. Znaczy to, że koryguje jakość powietrza w sąsiedztwie. Ponadto w sytuacji wysp ciepła, które tworzą się w mieście, rośliny korzystnie wpływają na obniżenie temperatury w otoczeniu. Stąd też warto korzystać z oferty firm, które zajmują się produkcją trawników rolowanych. Takie trawniki powstają w naturalnych warunkach, a więc na żyznej glebie, gdzie poddawane są zabiegom pielęgnacyjnym. Warto mieć na uwadze też o tym, że trawa z rolki może być zakładana przez cały sezon wegetacyjny. Co więcej jest dostępna zarówno w sprzedaży hurtowej, jak też detalicznej, a więc może posłużyć zarówno na boisku sportowym, jak także na niewielkiej przestrzeni ogrodu przydomowego. Warto mieć na uwadze także o tym, że jest to trawa zdrowa, pozbawiona chwastów, jak również wykazująca dużą odporność na działanie chorób, jak też niekorzystnych warunków atmosferycznych. Jest także prosta do ułożenia, dlatego testuje się także na terenach nachylonych. Warto wspomnieć również o tym, z trawnik rolowany zapobiega erozji gleby, podnosi walory estetyczne ogrodu czy również skweru miejskiego.

Warto sprawdzić: www.xeroflor.pl