Elf on the Shelf – nowa, świąteczna moda


Dom i ogród /

Elf on the Shelf czyli po prostu Elf na półce, to tradycja, która zaczyna się przebijać do naszego kraju z za granic. Niektórzy pomyślą, że jest to zwykła maskotka, która siedzi na meblu, ale nic bardziej mylnego. Za granicą jest to już rodzinna tradycja i w każdym domu spotkamy elfa.

O co chodzi z Elf on the Shelf? 
Elf jest barwną postacią, która ma siedzieć w pokoju pociechy i każdego dnia ją obserwować. Ich misją oczywiści jest sprawdzanie, czy są grzeczne i składanie sprawozdań na ten temat bez wątpienia Ojcu Świąt, czyli Świętemu Mikołajowi. Tradycja Elf on the Shelf polega też na tym, iż wierzy się, że co nocy wraca on na Biegun północny, do własnego brodatego szefa, ażeby opowiedzieć mu wszystko, co dane dziecko robiło w ciągu dnia, czy jego uczynki bardziej były pozytywne, czy negatywne. Dzięki temu Święty może wpisać imię i nazwisko malucha na listę dzieci grzecznych albo niegrzecznych. Uwaga, tylko dzieci wpisane na list grzecznych dostaną prezent pod choinkę!
Rodzice mówią swoim dzieciom oczywiście, iż elf nie spędza długiego czasu na Biegunie, zatem resztę nocy może psocić, a jak bardzo, to już zależy od wyobraźni!
Moda na Elf on the Shelf
Taka tradycja powinna być wprowadzana także w polskich domach, dlaczego? Dzieci dzięki elfom stają się bardziej posłuszne i grzeczne, pragną przecież za wszelką cenę zdobyć coś od samego Mikołaja! Figurkę Elf on the Shelf nabyć można przykładowo na Ebayu, który dosyła rzeczy też do Polski. Cena figurki to granica między 30 złotymi, niektóre z nich są jednak droższe, bo można nawet wyszukać taką figurkę za 61 zł. Wszystko uzależniony jest od tego, jak dana figurka jest zrobiona, jaki materiał został zastosowany. Niektóre realizowane są też ręcznie, dlatego ich cena może być już w rzeczywistości wysoka.
Skoro ktoś dał radę zrobić Elfa na półce we własnym zakresie, może Wy również spróbujecie tego dokonać?
Sprawdź tutaj: cena figurki.