Profesjonalne prace ogrodowe w Łodzi


Dom i ogród /

Zbliżający się sezon wakacyjny jest dobrą motywacją do generalnego posprzątania swojego ogrodu. Wiele prac ogrodowych jesteśmy wstanie stworzyć samemu, niemniej jednak niektóre zdecydowanie warto pozostawić specjalistom. Jedną z najtrudniejszych i najbardziej niebezpiecznych prac jest ścięcie wysokich drzew oraz krzewów.

Niezbędny jest do tego specjalistyczny sprzęt oraz głównie ogromna wiedza, by ścięte drzewo poleciało w odpowiednią stronę. Obecnie alpinistyczna wycinka drzew Łódź nie jest wcale zbyt kosztowna i zdecydowanie warto zainwestować swoje środki finansowe w wyspecjalizowanego specjalistę. Ewentualne szkody wynikające z dziwnego oszczędzania mogą być nawet kilkaset razy wyższe, niż zapłacenie dla fachowca za ścięcie wysokiego drzewa na waszej działce.
Koszt ścięcia drzewa jest różny i uzależniony jest od wielu czynników. Jednym z nich jest bez wątpienia jego wielkość a także stan zdrowia. Cięcie drzew Łódź zdrowych osobników jest dość proste, szczególnie gdy posiada się przed sobą równy teren bez żadnej zabudowy mieszkalnej. Wystarczy jedynie stosownie spiłować i nakierować drzewo, ażeby poleciało w wyznaczonym kierunku. O sporo trudniejszą kwestią jest ścinanie bardzo wysokich drzew posiadających kilkanaście metrów lub więcej i znajdujących się blisko domów mieszkalnych. W takim przypadku możliwa jest wyłącznie alpinistyczna wycinka drzewa, czyli jego ścinanie kawałek do kawałku. Proces ten jest znacznie bardziej trudny i dłuższy, niż zwyczajne powalenie dużego drzewa. Nic zatem dziwnego, że cena za alpinistyczną wycinkę będzie znacznie wyższa. Warto natomiast zdecydować się na ten krok, gdyż utrzymywanie tak wysokiego drzewa na działce jest niebezpiecznie dla was a także dla waszych sąsiadów. Co roku w Polsce w okresie letnim obserwujemy silne wyładowania atmosferyczne, które mogą powalić każde, dosłownie najpotężniejsze drzewo. Jeśli znajduje się ono niedaleko waszego domu lub domu waszych sąsiadów, to zdecydowanie nie powinniście zwlekać z jego wycinką. Koszt alpinistycznej wycinki drzew jest na nieszczęście dość wysoki, niemniej jednak fachowcy muszą przez kilka ładnych godzin wykonać bardzo niebezpieczne zadanie, dlatego nic w tym dziwnego, że pobierają te kilkaset pln za swoją ciężką pracę.
Zobacz również: Wycinka drzew Łódź.